Home

   
 

Stabilize çiçek nedemektir

Üretim Kataloğu

İletişim ve Sipariş

Sartlar ve Koşullar

 

Tessi Flowers © 2011 - 2019 | info@tessiflowers.eu

 

Dondurulmuş çiçek ne demektir

Çiçeklerin uzun vade de yaşayabilmesi ve renklerinde değişikliğe mahal vermemesi için özel işlemlerden geçirilerek dondurulmasıdır.
Dondurulmuş çiçeklerin uzun vadede canlılığını koruması için yüzyıllar önce kullanılan metotlar uygulanmıştır. Yüksek tempolu üretim Amerika da ki resmi kurumlarda ve labratuar ortamlarında test edilerek hazırlanmış olup bu tür çiçeklerin yüzlerce çeşidi bulunmaktadır.

Çiçeklere uygulanan dondurulma işlemleri

Dondurulmuş çiçek tekniği rutubetli ortamlarda teknik işlemlerin uygulanmasının sanatsal bir bileşimidir. Bu tekniğin uygulanması özel bir makine aracılığı ile işleme alınmasıdır.
Çiçeklerin dondurulması - 40 derecede çalışan vakumlu bir pompa ile dondurulma işlemine başlanmaktadır. Daha sonrasında - 50 derecede ki işlem odasına konularak tekrardan kıristalize edilir.
Kıristalize olmuş çiçekler 14 gün bu odalarda saklanmakta olup herhangi bir kimyasal veya renk verici madde kullanılmamaktadır. % 100 doğal işlemlere tabi turtulmaktadır.

Dondurulmuş çiçek çeşitlerimiz

Dondurulmuş çiçekler aylarca ve yıllarca doğal halini korumaktadır, ayrıca renklerini ve tabi güzelliklerini kaybetmemektedir. Dondurulmuş ürünlerimizde çeşit olarak gül, paeonia, gül yaprakları ve su nilüferleri.

Ürünlerimiz içinde bulamadığınız talepleriniz olduğunda bizimle istekleriniz doğrultusunda kontak kurabilirsiniz. Sizinle yapılacak iş birliği bizim için bir zevktir.

add to favorite